Super-Nature jest kursem dla szkół podstawowych.
Jeśli interesuje Państwa nauka w małych grupach popołudniowych, polecamy
Angielski dla dzieci metodą Helen Doron

O nasKursyDla nauczycieliKontaktGryStrona główna
Cele kursu Super-lekcja Do pobrania

Witamy na Super-lekcji!

Witamy na Super-lekcji!

Nauczyciele opowiadają o tym, jak dzieciom podobają się lekcje
Super-Nature.

Nauka z Super-Nature jest łatwa, bo przychodzi naturalnie, podczas gdy dzieci zajęte są historyjkami, odgrywaniem scenek, robią interesujące ćwiczenia i świetnie się bawią!Debbie Sarussi, "Super" nauczycielka Super-Nature z Jerozolimy, opowiada o lekcji:

“Dzisiaj uczyliśmy się nowego słownictwa w oparciu o historyjkę o kocie. (Dzieci uwielbiają historyjki i wydarzenia, do których mogą znaleźć odniesienie w swoim życiu).

Do tablicy przyczepiliśmy w odpowiedniej kolejności duże obrazki ilustrujące historyjkę; posłuchaliśmy nagrania i zaśpiewaliśmy piosenki. Po raz kolejny przeczytałam historyjkę a potem odczytaliśmy ją wszyscy razem obrazek po obrazku, a dzieci ponumerowały je w zeszycie ćwiczeń.

Dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem. Ten, kto chciał odegrać zamienianie się w Super-Nature, wychodził na środek klasy, kręcił się wokół własnej osi i krzyczał: “Here comes Super-Nature!” Większość dzieci chciała spróbować, więc ćwiczyliśmy w parach.

Po raz kolejny opowiedziałam historyjkę, tym razem opuszczając niektóre słowa, takie jak: tree, cat, imiona bohaterów, thank you, Super-Nature, giraffe itp. Dzieciom udało się uzupełnić większość brakujących słówek; pamiętały ich znaczenia i rozumiały wydawane po angielsku polecenia.

Następnie, uczniowie wycięli ilustracje do historii i wkleili je do swoich zeszytów ćwiczeń w odpowiedniej kolejności. Wszyscy chętnie pracowali i wykonali to zadanie bardzo dobrze. To była efektywna, a jednocześnie przyjemna lekcja.

Na kolejnej lekcji odświeżymy sobie poznane słownictwo, tak aby uczniowie nie zapomnieli nowych słówek i mogli kontynuować naukę śledząc kolejne przygody Super-Nature.”

Niemieckie Ministerstwo Edukacji umieściło kursy Super-Nature na liście materiałów zatwierdzonych do użytku szkolnego w wybranych regionach.

Birgit Müller-Kirschner – Dyrektor Regionalny z Hessen, opowiada o udanej lekcji pokazowej.

“Lekcja pokazowa odbyła się w jednej z naszych szkół i poszła świetnie. Pokazaliśmy krótką kombinację lekcji 1 i 2 z Super-Nature.”

(W lekcjach tych między innymi przedstawiamy główną bohaterkę Super-Nature Chloe, jej sekret i jej przyjaciół. Uczymy wyrażeń “I am”, “I have”, “I can be” oraz czasowników “Listen” i “Colour”. Używamy dużych , kolorowych kart prezentacyjnych (flashcards) a dzieci odgrywają scenki wcielając się w bohaterów kursu).

“Wszystkie dzieci mówiły po angielsku, świetnie się bawiły a pod koniec lekcji wołały “Chcemy więcej!” To była udana lekcja”.